دسته‌بندی نشده

فواید بی نظیر پسته

پسته دارای مواد مغذی مانند کربوهیدرات ها، پروتئین و اسید‌های آمینه، چربی‌ها و فیبر‌های رژیمی است. آن‌ها سرشار از مواد معدنی مانند فسفر، پتاسیم، کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، روی، مس، سدیم و سلنیوم هستند. پسته‌ها همچنین حاوی ویتامین‌های ضروری مانند ویتامین A، ویتامین K، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین B۶، تیامین، ریبو فلاوین، نیاسین، فولات، پانتوتنیک اسید، کولین و بتایین می‌باشند.

طبق نتایج مطالعه‌ای ای در سال (۲۰۰۶)، پسته حاوی دارای مقدار کمی کالری (تن‌ها ۱۶۰ کالری در هر اونس) در مقایسه با سایر آجیل و میوه‌های خشک مانند آجیل، گردو، بادام، پانک، فندق و آجیل برزیل است. پسته دارای مقادیر بالایی از پروتئین در مقایسه با سایر آجیل‌ها مانند بادام، فندق، ماکادامیا (فندق استرالیایی)، پیکن و گردو است. میزان پروتئین موجود در پسته ۶ گرم در هر اونس است که بالاترین مقدار نسبت به سایر آجیل‌ها است.

محتوای چربی در پسته بسیر پایین‌تر از سایر آجیل‌ها است. طبق نتایج به دست آمده توسط (Thomas و Gebhardt ۲۰۰۶) مشخص شده است که محتوای چربی پسته ۱۳ گرم در هر اونس مصرفی از این ماده غذایی است. آن‌ها همچنین منابع خوبی از اسید‌های چرب غیراشباع مانند اسید اولئیک و آنتی اکسیدان‌ها هستند. استفاده از آن‌ها به طور منظم به کاهش چربی لیپوپروتئین (LDL کلسترول) کمک می‌کند که به عنوان کلسترول بد نیز شناخته می‌شود و از طرفی منجر به افزایش مقدار لیپوپروتئین با چگالی بالا (کلسترول HDL) که عموما به عنوان  کلسترول خوب شناخته می‌شود، خواهد شد. تمامی این مواد مغذی پسته را به یکی از پر خاصیت‌ترین مواد غذایی تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *