دسته‌بندی نشده

نقش پسته در تغذیه کودکان

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]توجه به تغذیه کودکان در روز جهانی کودک: ماهم در گهربد این روز به همه کودکان ایران و جهان تبریک عرض میکنیم.

مهمترین مسائل در زمینه تغذیه کودکان، بی اشتهایی  است.بی اشتهایی در کودکان عوامل مختلفی دارد ممکن است کودک دچار بیماری باشد ، هر نوع بیماری یا داروی مصرفی‌ که موجب زخم‌های دهان‌، تغییرحس  چشایی کودک، کاهش اشتها، تهوع و استفراغ شود و البته وجود تب خفیف نیز موجب کاهش اشتهای کودک می‌شود. یا اینکه روده‌های کودک، به یک نوع ماده غذایی -مثل پروتئین موجود در گندم (گلوتن) حساسیت داشته باشد.حتی یک مشاجره خانوادگی، یا وجود مشکلی در بین اعضاء دیگر خانواده بر غذا خوردن کودکان، خصوصاً کودکان باهوش تأثیر بسزایی دارد.

نکته نگران کننده در این خصوص کمبود ویتامیل ها و پروتئین بدن کودک می باشد که دغدغه بسیار از مادران است.به همین علت باید از تنقلات خوشمزه به عنوان جایگزین مواد مغذی استفاده کرد تا از پیش آمد مشکلات بعدی جلوگیری شود.

مصرف پسته یک پیشنهاد عالی در این خصوص می باشد کودکانی که به خوبی غذا نمی خورند و دچار کمبود املاح و پروتئین هستند می توانند ان را جایگزین حبوبات و گوشت کنند.زیرا در هر ۱۰۰ گرم پسته نزدیک به ۲۰ گرم پروتئین وجود دارد. پروتئین برای رشد عضلات و ماهیچه های کودک ضروری است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *